CTS Electronic Components 445W25K25M00000
445W25K25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W25K25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W25K25M00000.pdf
Availability of 445W25K25M00000
QUANTITY
445W25K25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W25K25M00000
Internal Part NumberEIS-445W25K25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W25K25M00000
Related Links445W25K, 445W25K25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W25K25M00000 Details Description
Related parts for 445W25K25M00000
RES SMD 36.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 3.06V PP SOT-23 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 10K 2-WIRE 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 700V 12A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SC59 datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE SKT datasheet.pdf