CTS Electronic Components 445W2XA27M00000
445W2XA27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XA27M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 20ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XA27M00000.pdf
Availability of 445W2XA27M00000
QUANTITY
445W2XA27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XA27M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XA27M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XA27M00000
Related Links445W2XA, 445W2XA27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XA27M00000 Details Description
Related parts for 445W2XA27M00000
CARD RACK FRAME KIT VME 9UX340MM datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HEADR R/A LO-PRO 50POS 30AU datasheet.pdf