CTS Electronic Components 445W2XB12M00000
445W2XB12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XB12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 13pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XB12M00000.pdf
Availability of 445W2XB12M00000
QUANTITY
445W2XB12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XB12M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XB12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XB12M00000
Related Links445W2XB, 445W2XB12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XB12M00000 Details Description
Related parts for 445W2XB12M00000
RES ARRAY 8 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CA,XG,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf