CTS Electronic Components 445W2XB12M00000
445W2XB12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XB12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 13pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XB12M00000.pdf
Availability of 445W2XB12M00000
QUANTITY
445W2XB12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XB12M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XB12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XB12M00000
Related Links445W2XB, 445W2XB12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XB12M00000 Details Description
Related parts for 445W2XB12M00000
TVS DIODE 78VWM 126VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
10P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH WOBBLE CAT WHISKER SPDT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO214AB datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.65A datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf