CTS Electronic Components 445W2XB24M00000
445W2XB24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XB24M00000
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XB24M00000.pdf
Availability of 445W2XB24M00000
QUANTITY
445W2XB24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XB24M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XB24M00000
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance13pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XB24M00000
Related Links445W2XB, 445W2XB24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XB24M00000 Details Description
Related parts for 445W2XB24M00000
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
BANANA JACK HIGH TEMP 10PC BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 12POS .156 datasheet.pdf
CAP ROCKER RECTANGULAR WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
DSUB SCW LOCK MALE NM 100U" AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf