CTS Electronic Components 445W2XF24M00000
445W2XF24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XF24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XF24M00000.pdf
Availability of 445W2XF24M00000
QUANTITY
445W2XF24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XF24M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XF24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance24pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XF24M00000
Related Links445W2XF, 445W2XF24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XF24M00000 Details Description
Related parts for 445W2XF24M00000
IC DRIVER HALF-BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 6TDFN datasheet.pdf
E-SERIES DESIGNER KIT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf