CTS Electronic Components 445W2XK20M00000
445W2XK20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XK20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XK20M00000.pdf
Availability of 445W2XK20M00000
QUANTITY
445W2XK20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XK20M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XK20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XK20M00000
Related Links445W2XK, 445W2XK20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XK20M00000 Details Description
Related parts for 445W2XK20M00000
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 100V datasheet.pdf
RF TRANSISTOR NPN SOT-323 datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/4 FIBRE datasheet.pdf
BATTRAX SLIC PROTEC 90A DO-214AA datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 2KA DISC 10MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf