CTS Electronic Components 445W2XK25M00000
445W2XK25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W2XK25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W2XK25M00000.pdf
Availability of 445W2XK25M00000
QUANTITY
445W2XK25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W2XK25M00000
Internal Part NumberEIS-445W2XK25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W2XK25M00000
Related Links445W2XK, 445W2XK25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W2XK25M00000 Details Description
Related parts for 445W2XK25M00000
SWITCH ROTARY 4P-12POS OPEN FRM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
PAWL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 50MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 674 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf