CTS Electronic Components 445W31A24M00000
445W31A24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W31A24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31A24M00000.pdf
Availability of 445W31A24M00000
QUANTITY
445W31A24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31A24M00000
Internal Part NumberEIS-445W31A24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31A24M00000
Related Links445W31A, 445W31A24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31A24M00000 Details Description
Related parts for 445W31A24M00000
CONN HEADER VERT .100 20POS 15AU datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 6.3V WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V JB 1812 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM R6 datasheet.pdf
# TNC TRIAX JACK datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 350MM 7C datasheet.pdf
5600UF 25V 18X35MM 125C 6000H datasheet.pdf