CTS Electronic Components 445W31H20M00000
445W31H20M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W31H20M00000
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31H20M00000.pdf
Availability of 445W31H20M00000
QUANTITY
445W31H20M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31H20M00000
Internal Part NumberEIS-445W31H20M00000
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31H20M00000
Related Links445W31H, 445W31H20M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31H20M00000 Details Description
Related parts for 445W31H20M00000
IC RTC PHANTOM PAR 32-DIP datasheet.pdf
IC Z8 GP MCU 32K OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf