CTS Electronic Components 445W31H25M00000
445W31H25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W31H25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31H25M00000.pdf
Availability of 445W31H25M00000
QUANTITY
445W31H25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31H25M00000
Internal Part NumberEIS-445W31H25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31H25M00000
Related Links445W31H, 445W31H25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31H25M00000 Details Description
Related parts for 445W31H25M00000
IC ADC 3 1/2DGT LOW PWR 40-DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
IC S-R LATCH DUAL 20PLCC datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 64.2 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
KIT DESIGN VDSL GR1089CORE datasheet.pdf
FRONT ADAPTER datasheet.pdf
CMOS/TTL TO DIFF PECL TRANSLATOR datasheet.pdf
RACK GROUNDING CABLE #6 AWG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
TRANS RF LDMOS 3.2W 28V datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 330VAC AXIAL datasheet.pdf