CTS Electronic Components 445W31J12M00000
445W31J12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W31J12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W31J12M00000.pdf
Availability of 445W31J12M00000
QUANTITY
445W31J12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W31J12M00000
Internal Part NumberEIS-445W31J12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W31J12M00000
Related Links445W31J, 445W31J12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W31J12M00000 Details Description
Related parts for 445W31J12M00000
REGULATOR 24V-5V 5A SIP CU HS TH datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 23POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
INPUT MODULE DC 40MA 4.5-30VDC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf