CTS Electronic Components 445W32H24M00000
445W32H24M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W32H24M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32H24M00000.pdf
Availability of 445W32H24M00000
QUANTITY
445W32H24M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32H24M00000
Internal Part NumberEIS-445W32H24M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32H24M00000
Related Links445W32H, 445W32H24M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32H24M00000 Details Description
Related parts for 445W32H24M00000
IC OPAMP GP 2.7KHZ RRO 14SO datasheet.pdf
CAP CER 180PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.3A 10MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 5X6 100A 8SON datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 2% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 19POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH SMD datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
OMNIDIRECTIONAL ANTENNA datasheet.pdf
CONN FFC FPC 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf