CTS Electronic Components 445W32K12M00000
445W32K12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W32K12M00000
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32K12M00000.pdf
Availability of 445W32K12M00000
QUANTITY
445W32K12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32K12M00000
Internal Part NumberEIS-445W32K12M00000
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32K12M00000
Related Links445W32K, 445W32K12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32K12M00000 Details Description
Related parts for 445W32K12M00000
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 375W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV 8-DFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf