CTS Electronic Components 445W32K12M00000
445W32K12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W32K12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32K12M00000.pdf
Availability of 445W32K12M00000
QUANTITY
445W32K12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32K12M00000
Internal Part NumberEIS-445W32K12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32K12M00000
Related Links445W32K, 445W32K12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32K12M00000 Details Description
Related parts for 445W32K12M00000
CABLE D-SUB - AFU37B/AE37M/X datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.5PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 16V 01005 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X6S 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
RES 505 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1000 PF 10% 2000VDC datasheet.pdf