CTS Electronic Components 445W32S16M00000
445W32S16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W32S16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W32S16M00000.pdf
Availability of 445W32S16M00000
QUANTITY
445W32S16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W32S16M00000
Internal Part NumberEIS-445W32S16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W32S16M00000
Related Links445W32S, 445W32S16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W32S16M00000 Details Description
Related parts for 445W32S16M00000
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123 datasheet.pdf
BOA 2DB LC/UPC BB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG ORANGE 2000' datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ULTRA-SLIM SFTY DOOR SW W/SOL IN datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
22000UF 25V 30X50MM 105C 5000H datasheet.pdf