CTS Electronic Components 445W33C14M31818
445W33C14M31818 picture photo
Mfg. Part Number
445W33C14M31818
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33C14M31818.pdf
Availability of 445W33C14M31818
QUANTITY
445W33C14M31818 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33C14M31818
Internal Part NumberEIS-445W33C14M31818
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33C14M31818
Related Links445W33C, 445W33C14M31818 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33C14M31818 Details Description
Related parts for 445W33C14M31818
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf