CTS Electronic Components 445W33J30M00000
445W33J30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W33J30M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 9pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33J30M00000.pdf
Availability of 445W33J30M00000
QUANTITY
445W33J30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33J30M00000
Internal Part NumberEIS-445W33J30M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33J30M00000
Related Links445W33J, 445W33J30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33J30M00000 Details Description
Related parts for 445W33J30M00000
TRIAC 600V 10A TO220 datasheet.pdf
IC 16BIT 4CH PRL-OUT ADC 48-TQFP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT RTD I SOURCE 24CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
BPBS8B96CAP2LF COVER KIT 96P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf