CTS Electronic Components 445W33J30M00000
445W33J30M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W33J30M00000
Brief Description
Crystal 30.0000MHz 30ppm 9pF 30 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W33J30M00000.pdf
Availability of 445W33J30M00000
QUANTITY
445W33J30M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W33J30M00000
Internal Part NumberEIS-445W33J30M00000
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W33J30M00000
Related Links445W33J, 445W33J30M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W33J30M00000 Details Description
Related parts for 445W33J30M00000
FUSE PTC RESETTABLE .65A HOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
LED COB CXA1512 5000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 54POS STR datasheet.pdf