CTS Electronic Components 445W35K12M00000
445W35K12M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W35K12M00000
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 30ppm 8pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W35K12M00000.pdf
Availability of 445W35K12M00000
QUANTITY
445W35K12M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W35K12M00000
Internal Part NumberEIS-445W35K12M00000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product445 Series Glass Seal Crystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
Series445
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W35K12M00000
Related Links445W35K, 445W35K12M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W35K12M00000 Details Description
Related parts for 445W35K12M00000
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 125V datasheet.pdf
BIT/PACK 7/8"NAILEATER RT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
HOLD DOWN TERMINAL datasheet.pdf
DSUB 9 F WW .375 G ZINC datasheet.pdf