CTS Electronic Components 445W35L24M57600
445W35L24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W35L24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm 12pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W35L24M57600.pdf
Availability of 445W35L24M57600
QUANTITY
445W35L24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W35L24M57600
Internal Part NumberEIS-445W35L24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W35L24M57600
Related Links445W35L, 445W35L24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W35L24M57600 Details Description
Related parts for 445W35L24M57600
IC OPAMP JFET 3MHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AC datasheet.pdf
BLANK PANEL 19" 1U BLACK datasheet.pdf
TAPER BLOCK datasheet.pdf
RES 402 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 125A 28VDC datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 T/H datasheet.pdf