CTS Electronic Components 445W3XA25M00000
445W3XA25M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XA25M00000
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 30ppm 10pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XA25M00000.pdf
Availability of 445W3XA25M00000
QUANTITY
445W3XA25M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XA25M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XA25M00000
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XA25M00000
Related Links445W3XA, 445W3XA25M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XA25M00000 Details Description
Related parts for 445W3XA25M00000
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
IC UART SINGLE W/FIFO 48-LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.4A 132 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 6.8K OHM 0606 datasheet.pdf
SLZF 5.08/05/180F SN OR BX datasheet.pdf
PLAS FRONT NUT FOR CKB CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf