CTS Electronic Components 445W3XD27M00000
445W3XD27M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XD27M00000
Brief Description
Crystal 27.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XD27M00000.pdf
Availability of 445W3XD27M00000
QUANTITY
445W3XD27M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XD27M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XD27M00000
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XD27M00000
Related Links445W3XD, 445W3XD27M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XD27M00000 Details Description
Related parts for 445W3XD27M00000
CONN HDR 10 PIN GOLD VERT WW datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC20K/MC20F/MSC20K datasheet.pdf
CONN HOUSING 16POS .100" CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
WASHER UNIV 2 WASHERS/PKG datasheet.pdf
1000UF 400V 35X70MM 85C 5000H datasheet.pdf