CTS Electronic Components 445W3XJ13M00000
445W3XJ13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XJ13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XJ13M00000.pdf
Availability of 445W3XJ13M00000
QUANTITY
445W3XJ13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XJ13M00000
Internal Part NumberEIS-445W3XJ13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XJ13M00000
Related Links445W3XJ, 445W3XJ13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XJ13M00000 Details Description
Related parts for 445W3XJ13M00000
PULL TAB LOOP 20POS SOCKET CONN datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 11.03"L X 7.85"W datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.8V SNT-4A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 39.7K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK STR 9POS 3.81MM GRN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.5A 90 MOHM SMD datasheet.pdf