CTS Electronic Components 445W3XS24M57600
445W3XS24M57600 picture photo
Mfg. Part Number
445W3XS24M57600
Brief Description
Crystal 24.5760MHz 30ppm Series 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445W3XS24M57600.pdf
Availability of 445W3XS24M57600
QUANTITY
445W3XS24M57600 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445W3XS24M57600
Internal Part NumberEIS-445W3XS24M57600
TypeMHz Crystal
Frequency24.576MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature0°C ~ 50°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445W3XS24M57600
Related Links445W3XS, 445W3XS24M57600 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445W3XS24M57600 Details Description
Related parts for 445W3XS24M57600
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HOLDER 4 AAA CELL CVR 6" LEAD&SW datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W T18 datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf