E-T-A 446-S-H-N-350A
446-S-H-N-350A picture photo
Mfg. Part Number
446-S-H-N-350A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 350A 28VDC
Datasheet Download
446-S-H-N-350A.pdf
Availability of 446-S-H-N-350A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
446-S-H-N-350A Order Process
Ship out your order
Specifications of 446-S-H-N-350A
Internal Part NumberEIS-446-S-H-N-350A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series446
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating350A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)446-S-H-N-350A
Related Links446-S-H, 446-S-H-N-350A Datasheet, E-T-A Distributor
446-S-H-N-350A Details Description
Related parts for 446-S-H-N-350A
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE 25TO9 PIN NT TO MITS-A 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
MF JR CPI BMI VERT HDR 14CKY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
GAGE .213 HEX CAVITY datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf