E-T-A 447-K-H-FN-300A
447-K-H-FN-300A picture photo
Mfg. Part Number
447-K-H-FN-300A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 300A 28VDC
Datasheet Download
447-K-H-FN-300A.pdf
Availability of 447-K-H-FN-300A
QUANTITY
447-K-H-FN-300A Order Process
Ship out your order
Specifications of 447-K-H-FN-300A
Internal Part NumberEIS-447-K-H-FN-300A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series447
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating300A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)447-K-H-FN-300A
Related Links447-K-H, 447-K-H-FN-300A Datasheet, E-T-A Distributor
447-K-H-FN-300A Details Description
Related parts for 447-K-H-FN-300A
Connector Header 21 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
LABEL MOISTURE SENS 3X3" 250PC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 23POS datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 3A R/A DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS UNIV-M-N-L YELLOW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 2.5A DO201 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf