TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0111-24-90-MX
44A0111-24-90-MX picture photo
Mfg. Part Number
44A0111-24-90-MX
Brief Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/BLK
Datasheet Download
44A0111-24-90-MX.pdf
Availability of 44A0111-24-90-MX
QUANTITY
44A0111-24-90-MX Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0111-24-90-MX
Internal Part NumberEIS-44A0111-24-90-MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information282783-006 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Cable TypeHook-Up, Dual Wall
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand19/36
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPolyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Diameter0.040" (1.02mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0031" (0.080mm)
Length-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite, Black Stripe
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0111-24-90-MX
44A0111-24-90-MX Details Description
Related parts for 44A0111-24-90-MX
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 12-WSON (3x3) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT DARK BLUE datasheet.pdf
STD-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 48VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 226 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A SO8FL datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf