TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0121-22-9/90
44A0121-22-9/90 picture photo
Mfg. Part Number
44A0121-22-9/90
Brief Description
CABLE 2COND 22AWG BLACK/WHITE
Datasheet Download
44A0121-22-9/90.pdf
Availability of 44A0121-22-9/90
QUANTITY
44A0121-22-9/90 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A0121-22-9/90
Internal Part NumberEIS-44A0121-22-9/90
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information385498-000 Statement of ComplianceRoHS 2 Statement
Standard Package2,000
Number of Conductors2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand19/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter0.094" (2.38mm)
Shield Type-
Length-
Jacket ColorBlack, White
Ratings-
Features-
Voltage600V
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A0121-22-9/90
44A0121-22-9/90 Details Description
Related parts for 44A0121-22-9/90
FILTER LINE 1.8MH 2.8A TYPE 650 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 60V 350MA 8-SOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.4A 16QSOP datasheet.pdf
RES MO 3W 2.4 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH SMD datasheet.pdf