TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A9605-16-2-L183
44A9605-16-2-L183 picture photo
Mfg. Part Number
44A9605-16-2-L183
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
THERMOCOUPLE CABLE
Datasheet Download
44A9605-16-2-L183.pdf
Availability of 44A9605-16-2-L183
QUANTITY
44A9605-16-2-L183 Order Process
Ship out your order
Specifications of 44A9605-16-2-L183
Internal Part NumberEIS-44A9605-16-2-L183
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)44A9605-16-2-L183
44A9605-16-2-L183 Details Description
Related parts for 44A9605-16-2-L183
TERM BLOCK TS35 10A 300V WM BG datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
CABLE SERVOMOTOR FOR CNB 50M datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
27 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SR BTS PC CS 2 ASY CP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf