Preci-Dip 450-V3-228-00-006101
450-V3-228-00-006101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-228-00-006101
Brief Description
CONN HDR 28POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
450-V3-228-00-006101.pdf
Availability of 450-V3-228-00-006101
QUANTITY
450-V3-228-00-006101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-228-00-006101
Internal Part NumberEIS-450-V3-228-00-006101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package250
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-228-00-006101
Related Links450-V3-228, 450-V3-228-00-006101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-228-00-006101 Details Description
Related parts for 450-V3-228-00-006101
CAP CER 100PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
SURGE SUPPR 7OUT 7'CORD W/RJ11 datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 4K 28DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 100MW SOD523 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS W/POST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
FILTER DC PV INVERT 250A datasheet.pdf
LED COB CX1510 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
TV 61C 61#20 PIN RECP datasheet.pdf
DSUB 15 F SOD G ZINC ROHS datasheet.pdf