Preci-Dip 450-V3-228-00-106101
450-V3-228-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-228-00-106101
Brief Description
CONN HDR 28POS 2.54MM SMD
Datasheet Download
450-V3-228-00-106101.pdf
Availability of 450-V3-228-00-106101
QUANTITY
450-V3-228-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-228-00-106101
Internal Part NumberEIS-450-V3-228-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package130
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-228-00-106101
Related Links450-V3-228, 450-V3-228-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-228-00-106101 Details Description
Related parts for 450-V3-228-00-106101
DIODE ZENER 16V 100MW SOD523 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 47 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
MCU 32BIT 768KB FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X26MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 10ppm 10pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf