Preci-Dip 450-V3-248-00-106101
450-V3-248-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-248-00-106101
Brief Description
CONN HDR 48POS 2.54MM SMD
Datasheet Download
450-V3-248-00-106101.pdf
Availability of 450-V3-248-00-106101
QUANTITY
450-V3-248-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-248-00-106101
Internal Part NumberEIS-450-V3-248-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions48
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-248-00-106101
Related Links450-V3-248, 450-V3-248-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-248-00-106101 Details Description
Related parts for 450-V3-248-00-106101
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MUX 4:1 DIFF 1:2 FANOUT 32MLF datasheet.pdf
JUNCTION BOX RD POW RATED OFFWHT datasheet.pdf
RELIMATE VER HDR 10P LF datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
24-Bit, 192kHz Stereo ADC IC datasheet.pdf