Preci-Dip 450-V3-250-00-106101
450-V3-250-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-250-00-106101
Brief Description
CONN HDR 50POS 2.54MM SMD
Datasheet Download
450-V3-250-00-106101.pdf
Availability of 450-V3-250-00-106101
QUANTITY
450-V3-250-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-250-00-106101
Internal Part NumberEIS-450-V3-250-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-250-00-106101
Related Links450-V3-250, 450-V3-250-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-250-00-106101 Details Description
Related parts for 450-V3-250-00-106101
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 8A D2PAK datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.2PF 16V 0402 datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS .050 DUAL SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 4V X7U 1206 datasheet.pdf