Preci-Dip 450-V3-270-00-106101
450-V3-270-00-106101 picture photo
Mfg. Part Number
450-V3-270-00-106101
Brief Description
CONN HDR 70POS 2.54MM SMD
Datasheet Download
450-V3-270-00-106101.pdf
Availability of 450-V3-270-00-106101
QUANTITY
450-V3-270-00-106101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 450-V3-270-00-106101
Internal Part NumberEIS-450-V3-270-00-106101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package50
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions70
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)450-V3-270-00-106101
Related Links450-V3-270, 450-V3-270-00-106101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
450-V3-270-00-106101 Details Description
Related parts for 450-V3-270-00-106101
CAP CER 3.9PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 18.16MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 datasheet.pdf
FA HD-I 5SMPO080F120O LDMK. datasheet.pdf
14MM FLSH BLK CHRM HYP GRN 24VDC datasheet.pdf