TE Connectivity Potter & Brumfield Relays 4500-90FW34K999
4500-90FW34K999 picture photo
Mfg. Part Number
4500-90FW34K999
Manufacturer
Product Category
Isolated, Non-Isolated - Step Up Down Autotransformer
Brief Description
TRANSFORMER
Datasheet Download
4500-90FW34K999.pdf
Availability of 4500-90FW34K999
QUANTITY
4500-90FW34K999 Order Process
Ship out your order
Specifications of 4500-90FW34K999
Internal Part NumberEIS-4500-90FW34K999
Lead Free Status / RoHS StatusNot applicable / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Transformers
FamilyIsolated, Non-Isolated - Step Up Down Autotransformer
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4500-90FW34K999
4500-90FW34K999 Details Description
Related parts for 4500-90FW34K999
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 500V 1111 datasheet.pdf
VARISTOR 6.8V 20A 0402 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 5KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf