Murata Electronics North America 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ picture photo
Mfg. Part Number
450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ.pdf
Availability of 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
Internal Part NumberEIS-450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ today.
Series450KHZ/CFWS450DY
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links450KHZ/CFWS45, 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ Details Description
Related parts for 450KHZ/CFWS450DY/6dB/+10KHZ
CONN HEADER 52POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 2A TO-92 datasheet.pdf
IC CNTRLR FAN SPEED 16-QSOP datasheet.pdf
11P MTA100 CONN ASSY BLK LF datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG 24POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 20W datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf