E-T-A 452-2-K14-LN2-100A
452-2-K14-LN2-100A picture photo
Mfg. Part Number
452-2-K14-LN2-100A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 100A 28VDC
Datasheet Download
452-2-K14-LN2-100A.pdf
Availability of 452-2-K14-LN2-100A
QUANTITY
452-2-K14-LN2-100A Order Process
Ship out your order
Specifications of 452-2-K14-LN2-100A
Internal Part NumberEIS-452-2-K14-LN2-100A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series452
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)452-2-K14-LN2-100A
Related Links452-2-K14, 452-2-K14-LN2-100A Datasheet, E-T-A Distributor
452-2-K14-LN2-100A Details Description
Related parts for 452-2-K14-LN2-100A
TOOL CRIMP CONT FERRULE 8-22AWG datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV 2CH CAN 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 4.2V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 25V SCREW datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SMT 6MM datasheet.pdf