E-T-A 452-2-K14-LN2-100A
452-2-K14-LN2-100A picture photo
Mfg. Part Number
452-2-K14-LN2-100A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM-MAG 100A 28VDC
Datasheet Download
452-2-K14-LN2-100A.pdf
Availability of 452-2-K14-LN2-100A
QUANTITY
452-2-K14-LN2-100A Order Process
Ship out your order
Specifications of 452-2-K14-LN2-100A
Internal Part NumberEIS-452-2-K14-LN2-100A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series452
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)452-2-K14-LN2-100A
Related Links452-2-K14, 452-2-K14-LN2-100A Datasheet, E-T-A Distributor
452-2-K14-LN2-100A Details Description
Related parts for 452-2-K14-LN2-100A
TIE CABLE 304 ST/STL 200LB 14.3" datasheet.pdf
IC PLL CMOS LOGC W/VCO HS16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 228POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 208BGA datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1228.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf