E-T-A 452-K14-LN2-S1-100A
452-K14-LN2-S1-100A picture photo
Mfg. Part Number
452-K14-LN2-S1-100A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 100A
Datasheet Download
452-K14-LN2-S1-100A.pdf
Availability of 452-K14-LN2-S1-100A
QUANTITY
452-K14-LN2-S1-100A Order Process
Ship out your order
Specifications of 452-K14-LN2-S1-100A
Internal Part NumberEIS-452-K14-LN2-S1-100A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series452
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC28V
Number of Poles1
Actuator TypePush-Pull Plunger
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)452-K14-LN2-S1-100A
Related Links452-K14-L, 452-K14-LN2-S1-100A Datasheet, E-T-A Distributor
452-K14-LN2-S1-100A Details Description
Related parts for 452-K14-LN2-S1-100A
IC REG LDO 5V 0.5A 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 8HSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CE FILTER MV400V3-PH5A datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.4A DPAK datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 8A datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1.8A TO277A datasheet.pdf