API Delevan 4554R-821J
4554R-821J picture photo
Mfg. Part Number
4554R-821J
Brief Description
FIXED IND 820UH 350MA 1.8 OHM TH
Datasheet Download
4554R-821J.pdf
Availability of 4554R-821J
QUANTITY
4554R-821J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4554R-821J
Internal Part NumberEIS-4554R-821J
FamilyFixed Inductors
Series4554R
Material - CoreFerrite
Inductance820µH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.8 Ohm Max
Q @ Freq20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant1.5MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4554R-821J
Related Links4554R, 4554R-821J Datasheet, API Delevan Distributor
4554R-821J Details Description
Related parts for 4554R-821J
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
KLIPET CAPILLARY CLIP NATURAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
FUSW F/A TLE-GRD 10A 170VDC PC M datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf