API Delevan 4564R-331J
4564R-331J picture photo
Mfg. Part Number
4564R-331J
Brief Description
FIXED IND 330UH 200MA 4 OHM TH
Datasheet Download
4564R-331J.pdf
Availability of 4564R-331J
QUANTITY
4564R-331J Order Process
Ship out your order
Specifications of 4564R-331J
Internal Part NumberEIS-4564R-331J
FamilyFixed Inductors
Series4564R
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4 Ohm Max
Q @ Freq80 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant2.3MHz
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Frequency - Test796kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4564R-331J
Related Links4564R, 4564R-331J Datasheet, API Delevan Distributor
4564R-331J Details Description
Related parts for 4564R-331J
SOCKET POZIDRIV #1 6.00" datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 150V 0606 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HI RES INK PRINT RIBBON datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 40V SCREW datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 5% 500V SMD datasheet.pdf