| Internal Part Number | EIS-4584PA51G00319 | |
| Standard Package | 682 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials | |
| Series | - | |
| Shape | D-Shape | |
| Thickness - Overall | 0.040" (1.00mm) | |
| Width | 0.150" (3.80mm) | |
| Length | 3.190" (81.03mm) | |