CNC Tech 460-BE-9F25F
460-BE-9F25F picture photo
Mfg. Part Number
460-BE-9F25F
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Brief Description
SERIAL ADAPTER
Datasheet Download
460-BE-9F25F.pdf
Availability of 460-BE-9F25F
QUANTITY
460-BE-9F25F Order Process
Ship out your order
Specifications of 460-BE-9F25F
Internal Part NumberEIS-460-BE-9F25F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Series-
Convert To (Adapter End)D-Sub, 25 Pin Female
Convert From (Adapter End)D-Sub, 9 Pin Female
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
FeaturesMounting Hardware
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)460-BE-9F25F
Related Links460-BE, 460-BE-9F25F Datasheet, CNC Tech Distributor
460-BE-9F25F Details Description
Related parts for 460-BE-9F25F
FERRULE WIRE YELLOW 18AWG 500PC datasheet.pdf
RES SMD 1.27M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 125MSPS 48VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 40A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf