CNC Tech 460-BE-9M25M
460-BE-9M25M picture photo
Mfg. Part Number
460-BE-9M25M
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Brief Description
SERIAL ADAPTER
Datasheet Download
460-BE-9M25M.pdf
Availability of 460-BE-9M25M
QUANTITY
460-BE-9M25M Order Process
Ship out your order
Specifications of 460-BE-9M25M
Internal Part NumberEIS-460-BE-9M25M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Adapters
Series-
Convert To (Adapter End)D-Sub, 25 Pin Male
Convert From (Adapter End)D-Sub, 9 Pin Male
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
FeaturesMounting Hardware
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)460-BE-9M25M
Related Links460-BE, 460-BE-9M25M Datasheet, CNC Tech Distributor
460-BE-9M25M Details Description
Related parts for 460-BE-9M25M
IC DAC 8BIT DUAL 2.7V 20-SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 5A datasheet.pdf