Bourns Inc. 4604H-101-472LF
4604H-101-472LF picture photo
Mfg. Part Number
4604H-101-472LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604H-101-472LF.pdf
Availability of 4604H-101-472LF
QUANTITY
4604H-101-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604H-101-472LF
Internal Part NumberEIS-4604H-101-472LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600H
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.350" (8.89mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604H-101-472LF
Related Links4604H-1, 4604H-101-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604H-101-472LF Details Description
Related parts for 4604H-101-472LF
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
DIE SET 2 MAGWIRE MMZ datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
GROUND BLOCK SZ 16 WC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf