Bourns Inc. 4604X-101-333LF
4604X-101-333LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-101-333LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 33K OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-101-333LF.pdf
Availability of 4604X-101-333LF
QUANTITY
4604X-101-333LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-101-333LF
Internal Part NumberEIS-4604X-101-333LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4600X
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case4-SIP
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-101-333LF
Related Links4604X-1, 4604X-101-333LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-101-333LF Details Description
Related parts for 4604X-101-333LF
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FERRITE BEAD 60 OHMS AXIAL LEAD datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 28POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV GATE DRIVER 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 3A DPAK datasheet.pdf