Bourns Inc. 4604X-101-820LF
4604X-101-820LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-101-820LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 82 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-101-820LF.pdf
Availability of 4604X-101-820LF
QUANTITY
4604X-101-820LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-101-820LF
Internal Part NumberEIS-4604X-101-820LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)82
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-101-820LF
Related Links4604X-1, 4604X-101-820LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-101-820LF Details Description
Related parts for 4604X-101-820LF
CONN EDGECARD 50POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 5% 3W 7638 datasheet.pdf
CAP FILM 140UF 10% 1KVDC SCREW datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 36POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 3.1A TO220FP datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf