Bourns Inc. 4604X-101-821LF
4604X-101-821LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-101-821LF
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 820 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-101-821LF.pdf
Availability of 4604X-101-821LF
QUANTITY
4604X-101-821LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-101-821LF
Internal Part NumberEIS-4604X-101-821LF
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins4
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-101-821LF
Related Links4604X-1, 4604X-101-821LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-101-821LF Details Description
Related parts for 4604X-101-821LF
IC TRANSLATOR LVPECL-LVTTL 8-MLF datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVR DUAL HS 4A 8SOIC datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 40-TSOP TO 40-DIP datasheet.pdf
LOCAL BUS 8 DIGITAL INPUTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
60730A102 COMBINATION ANVIL datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf