Bourns Inc. 4604X-102-100LF
4604X-102-100LF picture photo
Mfg. Part Number
4604X-102-100LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 10 OHM 4SIP
Datasheet Download
4604X-102-100LF.pdf
Availability of 4604X-102-100LF
QUANTITY
4604X-102-100LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4604X-102-100LF
Internal Part NumberEIS-4604X-102-100LF
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1 Ohm
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element300mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.398" L x 0.098" W (10.11mm x 2.49mm)
Height0.200" (5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4604X-102-100LF
Related Links4604X-1, 4604X-102-100LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4604X-102-100LF Details Description
Related parts for 4604X-102-100LF
RES 1K OHM 85W 5% TO264 datasheet.pdf
COMPUTER SNGL BD BL2000 IDC HDR datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
DISPLAY NUM 14.3MM 2DIGIT RED CC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
SLMT,2F,SNB,USFT datasheet.pdf
TERMINATION MODULE, DUAL PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf